Jadłospis z listą zakupów do pobrania

Być na diecie nie oznacza od razu serii wyrzeczeń i zakazów. Dobra dieta to po prostu dobrze zbilansowane posiłki, wszystko unormowane, rozpisane i zaplanowane. Dzięki takim założeniom naprawdę oszczędzasz czas, pieniądze, a do tego masz pewność, że dobrze dbasz o swoje zdrowie. Chcę, abyś naprawdę się o tym przekonała, aby Ci to udowodnić przygotowałam dzisiaj dla Ciebie gotowy, dokładnie rozpisany jadłospis z listą zakupów do pobrania – na dwa dni.

Wejdź też TUTAJ i pobierz mój wcześniejszy plan żywieniowy na 4 dni.

Przeglądałam wiele udostępnianych na popularnych blogach jadłospisów z listą zakupów, jednak większość z nich była bardzo ogólnikowa. To znaczy, miała podane nazwy posiłków, ale bez konkretnego przepisu. Miała podane rodzaje produktów, które trzeba kupić, ale bez ich odpowiedniej ilości.

Ja osobiście, lubię mieć konkretną rozpiskę nad którą zbyt wiele nie muszę się zastanawiać. Właśnie taki konkret chcę dzisiaj podarować Tobie. Poniżej, masz ode mnie w prezencie, gotowy jadłospis z listą zakupów do pobrania. Jest to pełny, dwudniowy plan żywieniowy, zbilansowany na 1900kcal. Masz w nim dokładnie opisane przepisy na każdy posiłek w ciągu dnia, a dodatkowo masz idealnie stworzoną listę zakupów.

Co to znaczy?

Plan zbilansowałam pod moje potrzeby, ale chcę się z nim podzielić z Tobą, żebyś przekonała się, że zdrowe odżywianie nie jest ani nudne, ani trudne. Masz rozpisanych w poniższym jadłospisie 5 posiłków w ciągu dnia. Dla ułatwienia, napisałam je tak, aby były takie same na dwa dni. Dzięki temu, listę zakupów masz już podsumowaną pod względem ilości produktów właśnie na dwa dni. Idziesz do sklepu, kupujesz tylko potrzebne rzeczy, gotujesz wszystko przez jeden wieczór i masz 10 posiłków, popakowanych w pudełeczka.

 

Co dzięki temu zyskujesz?

Po pierwsze: czas.

Czy gotując i szykując jakiekolwiek posiłki w ciągu dnia, zwracasz uwagę ile czasu na nie poświęcasz? Nawet robiąc proste i szybkie dania, a potem po każdym gotowaniu sprzątając kuchnię, ucieka Ci sporo czasu.

Mnie przyszykowanie wszystkich posiłków z tego, poniższego jadłospisu zajęło 2 godziny, plus 30 minut, aby wszystko idealnie posegregować i poukładać na kolejne dni. Ale uwaga! Ja robiłam posiłki dla siebie i Dariomęża, czyli w sumie, aż 20 posiłków. Uważam, że na tyle dań to naprawdę niewiele czasu. Tym bardziej, że przez kolejne dwa dni, zupełnie nic już nie robiłam w kuchni, oprócz odgrzania jedzenia i zaparzenia kawy.

Po drugie: „spokojną głowę”.

Nie musisz już myśleć co dziś zrobić na obiad. Jakie produkty kupić, co ugotować, a w domu nie okaże się, że zapomniałaś o jakimś ważnym składniku do obiadu czy na kolację. Wszystko masz zapisane w jednym miejscu.

Po trzecie: zdrowie.

W jaki sposób? Masz ze sobą wszystkie posiłki na cały dzień, więc nie ma możliwości, że po pracy idziesz do sklepu „na głodniaka” i kupujesz batona czy drożdżówkę, aby zaspokoić pierwszy głód. Dzięki takiej rozpisce, unikasz podjadania w domu. Przecież na pewno masz tak często, że wpadasz do domu po pracy i zanim cokolwiek dasz radę ugotować to już zjesz plaster serka, zrobisz sobie jakąś kanapeczkę, podgryziesz kilka orzeszków… Mając gotowy plan, jesteś najedzona, zadowolona i w pełni panujesz nad swoim organizmem, a to wszystko przekłada się na Twoje zdrowie.

Jadłospis z listą zakupów do pobrania

Jeśli nadal to czytasz, to znaczy, że zgadzasz się z tym co mówię  🙂 Jeśli podoba Ci się pomysł na takie gotowanie, proszę zostaw mi na dole komentarz. Dzięki temu, będę wiedziała czy nadal chcesz, abym dzieliła się z Tobą moimi dietami.

Jak już pewnie wiesz mam Thermomix, więc mój plan jest rozpisany na dwa sposoby. Pierwszy link jest dla Ciebie jeśli też masz to urządzenie, bo zawarte w nim przepisy uwzględniają przyszykowanie ich właśnie w TM. Jeśli nie posiadasz go, kliknij w drugi obrazek poniżej, tam masz przepisy z wykorzystaniem tradycyjnych form gotowania.

 

Jadłospis z listą zakupów do pobrania na TM – kliknij w poniższy obrazek:  jadłospis z listą zakupów

 

Jadłospis z listą zakupów do pobrania z tradycyjnymi przepisami – kliknij w poniższy obrazek: jadłospis z listą zakupów

Jeśli takie podpowiedzi ode mnie podobają Ci się, nie możesz przegapić jeszcze ZDROWEJ DIETY NISKIM KOSZTEM.

Jadłospis z listą zakupów do pobrania