BAJKOBOOKI – czyli opowiadania z nutką zdrowego odżywiania

Audiobajki

Bajkobooki, czyli opowiadania z nutką zdrowego odżywiania, do czytania, kolorowania oraz dodatkowo w formie audiobajki.

To bajki opowiadające o przygodach małej Lenki. Dziewczynka chodzi do przedszkola. Jak każde dziecko codziennie poznaje świat, zdobywa ciekawe doświadczenia i przeżywa dziecięce rozterki. Nabywa nowe umiejętności w kuchni pod czujnym okiem rodziców. Poprzez wspólne gotowanie i zabawę dowiaduje się przy okazji jak jeść zdrowo i smacznie. Przyjaźni się z koleżanką z przedszkola, Oliwką, z którą uwielbia spędzać wolny czas.

W Twoje ręce oddaję zestaw pięciu opowiadań o przygodach Lenki do czytania i słuchania.

Każde opowiadanie zawiera:

– audiobajkę, czyli nagrane opowiadanie do odsłuchania

– tekst bajki spisany jest na kartkach z obrazkami do pokolorowania. Tak, że dziecko może dzięki temu zilustrować samodzielnie swoją bajkę

– wyjątkową kolorowankę, która pomoże przyswoić i zapamiętać treści z opowiedzianej historii

– wykreślankę

– 2 sudoku

– mój autorski przepis kulinarny na przekąskę, którą z łatwością wykonasz razem z dzieckiem.

Masz do wyboru 5 opowiadań. Każdy BAJKOBOOK jest w cenie 19 zł !!!!

Czytanie bajek, to świetna forma spędzania czasu z dzieckiem. To dodatkowo tematy do wspólnych rozmów i dyskusji.

Co dokładnie zawierają bajkobooki?

Nagrania audiobajek. To aranżacja czasu zarówno dla dziecka jak i dla Ciebie. Kiedy Twój maluch będzie słuchać bajki, Ty zyskasz kilka minut dla siebie. Słuchanie audiobajek przez najmłodszych uczy ich skupienia, poprawia koncentrację oraz pobudza wyobraźnię. Poprzez taką formę, dziecko rozwija swój wewnętrzy świat, ćwiczy uważności i tworzy w myślach własne obrazy, do odsłuchanego opowiadania. Po odsłuchaniu bajki, oczywiście warto z dzieckiem porozmawiać o opowiadaniu.

Te nagrania zostały również stworzone, po to, aby pomagały dziecku przyjemnie i spokojnie zasnąć.  Towarzyszy im subtelny podkład muzyczny.

Bajkobooki, zawierają również niepowtarzalną kolorowankę, stworzoną specjalnie w taki sposób, aby pokazywała najważniejsze żywieniowe kwestie z opowiadania. Dzięki niej, poprzez przekazanie w graficzny sposób wiadomości, dziecko lepiej zapamięta przesłanie z opowiadania, a dodatkowo będzie miało kreatywną zabawę. Ty w tym czasie, złapiesz chwilę oddechu dla siebie. A może uda Ci się wypić nawet na spokojnie ciepłą kawę? Co Ty na to? Brzmi zachęcająco, prawda?

W ramach dodatkowych zajęć dla malucha, przygotowałam 2 sudoku z obrazkami. Jedno dla młodszych dzieci, drugie na nieco wyższym poziomie. To forma zabawy dla dziecka, która motywuje do logicznego myślenia.

Kolejną dodatkową formą aktywności dla dziecka, będzie słowna wykreślanka. Dzięki niej, dziecko uczy się koncentracji, spostrzegawczości, poznaje nowe słowa i ich pisownię.

Do każdego Bajkobooka, dołączony jest także przepis na prostą i smaczną przekąskę o której jest mowa w bajce. Wspólnie gotując z dzieckiem, rozwijasz jego kreatywność i zainteresowanie. Bazując na przepisach z bajki, nawet niejadek chętnie spróbuje przygotować razem z Tobą danie. Daj mu możliwość działać w kuchni, a dzięki temu próbować i poznawać nowe smaki. Wspólne gotowanie, to świetna forma poznawania procesu przygotowania jedzenia oraz fajna zabawa sensoryczna dla najmłodszych.

Zapraszam Was w świat Lenki i jej przygód!

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądało powstawanie Bajkobooków, zapraszam Cię do wyróżnionych relacji na moim INSTAGRAMIE.

 

Audiobajki