Audiobajki – opowiadania do spania

Audiobajki

Audiobajki – opowiadania do spania i nie tylko. Każde z nich ma za zadanie w zabawny i ciekawy sposób przemycać wiedzę, wskazówki żywieniowe oraz pokazywać jak można radzić sobie z trudnościami, które mogą się nam przydarzyć każdego dnia.  To edukacja, nauka i zabawa w jednym. Ciekawa forma na zajęcie dziecka w kreatywny i wartościowy sposób. A także… dzięki temu, możliwość zyskania kilku minut dla siebie w ciągu dnia, lub wieczorową porą, kiedy to Maluch może zasnąć samodzielnie słuchając opowiadań.

Skąd pomysł na takie audiobajki i bajkobooki, czyli opowiadania z nutką zdrowego odżywiania?

Od 9 lat pracuję jako dietetyk. Jak tylko zaczęłam moją pracę w gabinecie dietetycznym, czułam potrzebę edukowania najmłodszych na temat zdrowego odżywiania, a przede wszystkim dokonywania świadomych wyborów. Razem z moją koleżanką – dietetyczką, jeździłyśmy do przedszkoli na Lubelszczyźnie z naszym autorskim programem żywieniowym i przeprowadzałyśmy zajęcia wśród najmłodszych, aby pokazywać im w zabawny sposób jak ważne jest smaczne i zdrowe jedzenie. Brałyśmy również udział w dużym projekcie edukacyjnym w klasach 4-6. Dzięki niemu uświadamiałyśmy dzieciaki w podstawówce, co tak naprawdę przynoszą do szkoły w swoich plecakach. Uwielbiałam, te zajęcia.

Teraz z racji tego, że dzięki mojej działalności w internecie, mam możliwość szerzyć wiedzę na temat zdrowego odżywiania znacznie dalej niż tylko na Lubelszczyźnie, to chcę to wykorzystać. Dlatego stworzyłam BAJKOBOOKI, czyli opowiadania do spania, ale… nie tylko. To również forma edukacji najmłodszych. Przekazywanie w ciekawy i zabawny sposób wiedzy na temat zdrowego odżywiania, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz po prostu zabawnych historii z życia małej Lenki.

Co to są Bajkobooki?

To zestaw pięciu opowiadań (do wyboru) o przygodach Lenki do czytania oraz słuchania. Lenka chodzi do przedszkola, do grupy „Pszczółek”. Jak każde dziecko codziennie poznaje świat i przeżywa dziecięce rozterki. Uczy się wciąż nowych rzeczy i stale zdobywa umiejętności w kuchni podczas gotowania z rodzicami. Przyjaźni się z koleżanką z przedszkola, Oliwką, z którą uwielbia spędzać wolny czas.

Co zawierają Bajkobooki?

Każdy Bajkobook, zawiera:

– bajkę zapisaną w pliku PDF, którą można wydrukować, a dziecko może ją indywidualnie pomalować

– kolorowankę – która w graficzny sposób przedstawia historię opowiadania

– audiobajkę, czyli nagranie bajki do odsłuchania

– 2 sudoku – o różnych poziomach trudności

– wykreślankę

– przepis na przekąskę, którą wraz z dzieckiem możecie przygotować w ramach wspólnych działań w kuchni.

 

Audiobajki  – opowiadania do spania

Nagranie audio, ma delikatny podkład muzyczny. Jest stworzone tak, aby dziecko spokojnie zasypiało podczas słuchania bajki.

Przekonaj się sama i daj posłuchać swojemu dziecku.

Poniżej zostawiam Ci fragment jednego z opowiadań – “Weekend na wsi”. Życzę miłego słuchania.

To co? Chcesz dalej poznać świat Lenki?

Jeśli tak, to do wyboru masz 5 Bajkobooków

Kilka osób otrzymało ode mnie przedpremierowo Bajkobooki, aby podzieliły się ze mną swoją opinią na ich temat. Tutaj wstawiam Ci wiadomości zwrotne jakie dostałam.

Opinie o Bajkobookach:

„Razem z moimi przedszkolakami korzystałam z jednego z Bajkobook’ów. To coś fantastycznego! Opowiadanie bardzo ciekawe, zawierające dużo wartościowych treści dotyczących tematyki zdrowego odżywiania. Opowiadanie to pokazuje dzieciom, że zdrowa żywność wcale nie musi być nudna i niesmaczna, wręcz przeciwnie! A dodatkowo sami możemy stworzyć wyjątkowe smakołyki, których dzieci są twórcami. Każdy kto spędza  z dziećmi dużo czasu wie, że one uwielbiają tworzyć i mieć poczucie sprawczości, a te Bajkobooki pokazują, że to wszystko jest na wyciągnięcie ręki! Oprócz treści żywieniowych Bajkobooki  przekazują ważne wartości i pokazują jak kreatywny i pełny wrażeń może być czas spędzony z rodzicami. Bajkobook to również kolorowanka, sudoku o  różnym poziomie trudności zarówno dla młodszych  jak i starszych dzieci, a także opowiadanie w formie pliku audio. Przedszkolaki z zapałem, pełnym zaangażowaniem oddały się zadaniu kolorowania jakże  bogatej grafiki. Natomiast podczas odpoczynku wysłuchały  pliku audio w zupełnej ciszy z dosłownie otwartymi buziami, a  zdarza się u nich dość rzadko, aby coś przykuło  ich uwagę, aż tak i  na dłuższą chwilę. Gorąco polecam!” – Joanna, nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

„Szczerze, uważam to za mega projekt. Możemy od początku zaszczepiać dzieciom wiedzę o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie, uczulać, żeby były uważne na to, ale najlepsze w tym jest to, że to edukacja przez zabawę. Opowiadania są na bardzo wysokim poziomie, interesujące i fajne, do tego kolorowanka, to naprawdę coś wyjątkowego, co zrobiłaś.” – Joanna J.

 

„Hej! Przeczytałam już wczoraj. Nie odpisałam od razu, bo chciałam być mocno rzetelna i pomocna  Ogólnie tekst podobał mi się bardzo. Język jest czytelny i jasny dla dzieci. Myślę, że nie miałyby problemu z jego zrozumieniem. Jestem pewna, że w takiej formie, jak jest teraz jest to tekst mocno wartościowy. Można o nim rozmawiać patrząc pod kątem wielu aspektów – nie tylko zdrowego jedzenia. Tu jest mnóstwo emocji – uwielbiam takie rozmowy. Teraz to dopiero czekam na Twoje teksty i możliwość korzystania z nich na lekcjach! Już widzę moich szkolnych zuchów jak rozmawiają o zdrowym żywieniu  Na pewno się dzieciom spodoba! Widzę masę możliwości w takich tematach i tekstach i chętnie będę wspierała jak mogę.” – Aleksandra

 

„Cześć, przeczytałam, przesłuchałam i dałam mojej Małej. No powiem Ci, że to jest SZTOS!!! Dziecko mi samo wczoraj zasnęło, a dzisiaj mówi „mamo, puść mi bajkę o Lence i możesz iść”. No szok. Wielkie dzięki i jestem pewna, że innym dzieciakom też się spodoba. Zrobiliście super robotę. W sumie byłam pewna, że to będzie dobre. Ale, że aż tak to się nie spodziewałam” – Kamila P.