Dieta indywidualna vs. Dietetyczne Ebooki

Dieta indywidualna vs. Dietetyczne Ebooki jaka jest różnica? A właściwie jak dużo jest różnic?

Dietetyk, podczas rozpisywania dla Ciebie diety indywidualnej, aby uwzględnił Ci raz owsiankę na śniadanie, raz kanapki, a innego dnia jajecznicę najczęściej rozpisuje posiłki w jeden sposób. Polega on na tym, że w jednym dniu masz np. śniadanie bardziej białkowo – tłuszczowe, a potem brakujące węglowodany dodaje Ci do obiadu albo do kolacji. Dzięki temu bilans w ciągu całego dnia będzie Ci się zgadzał. W kolejnym dniu, da Ci np. owsiankę z owocami, czyli będzie to posiłek w dużej mierze węglowodanowy. W tym dniu, aby zgadzał  się znów dobowy bilans, doda Ci więcej tłuszczu do obiadu (np. pesto z makaronem) lub do innego dania.

Z tego względu zawsze zaleca się jedzenia posiłków według rozpiski, jedno danie po drugim, żeby zgadzało się dobowe makro. Jeśli Ty zamieniłabyś sobie w takiej indywidualnej diecie śniadania. Jednego dnia zjadłabyś tę jajecznicę, a na obiad pesto z makaronem, a na kolacje guacamole. To prawdopodobnie okazałoby się, że masz dzień tłuszczowy i to dwukrotnie lub trzykrotnie powyżej zalecanej normy. Tak samo w drugą stronę. Jakbyś wybrała słodką owsiankę rano, potem naleśniki itd. To pewnie wyszedłby Ci bardzo węglowodanowy dzień. Dlatego, należy sztywno trzymać się posiłków w ciągu dnia, tak jak rozpisał je dietetyk, aby mieć prawidłowy bilans.

Dieta indywidualna vs. Dietetyczne Ebooki

W moich Dietetycznych Ebookach jest inaczej. Też masz przeróżne dania i słodkie i wytrawne śniadania. Masz wpisane owsianki, pasty jajeczne, jajecznicę. Jednak ja rozpisując te dania skupiłam się na tym, aby pomimo ich różnorodności zawsze miały tyle samo węglowodanów, białek i tłuszczu. To samo w kolejnych posiłkach. Drugich śniadaniach, obiadach i kolacjach. Dzięki temu, masz pełną możliwość kombinacji dań. I ich zamiany, ale przy tym masz pewność, że obojętnie które posiłki wybierzesz i jak je połączysz w ciągu dnia, to dadzą Ci zawsze ten sam bilans. Zarówno kalorii jak i makroskładników.

To jest ta wyjątkowość Dietetycznych Ebooków. Nieskromnie powiem, jedna z wielu 😉

Inne opisałam Ci w tym wpisie na blogu 🙂

Zobacz też mój dokładny opis zakupów z Dietetycznymi Ebookami. TUTAJ opisałam Ci jak ja kupuję ekonomicznie i jak tworzę dania na co dzień w domu jedząc z ebookami.

A w tym wpisie napisałam Ci dokładnie dlaczego uważam, że dietetyka od dietetyka jest trudniejsza do stosowania i nie działa na dłuższy czas.

dieta indywidualna vs dietetyczne ebooki