Dietetyczne Ebooki z niskim IG

Dietetyczne Ebooki z niskim IG, to mój flagowy, pionierski produkt, który stworzyłam z myślą o osobach, które chcą lepiej i zdrowiej się odżywiać na co dzień. Dodatkowo to produkty, które powstały dla osób z insulinoopornością, PCOS, które chcą zrozumieć sposób odżywiania z dietą z niskim IG, a nie stosować rozpiskę z kartki i na przymus jeść posiłek po posiłku.

Jestem dietetykiem oraz technologiem żywności. Łączę wiedzę technologiczną z zaleceniami zdrowszego odżywiania. Od zakończenia studiów (czyli już przez 12 lat) pracuję indywidualnie z pacjentami jako dietetyk we własnym gabinecie. Ponad 5 lat przyjmowałam też pacjentów w klinice leczenia niepłodności OVUM zajmując się parami starającymi się o dziecko. Od 3 lat moje porady przeniosłam do świata online i teraz na Instagramie, Facebooku i na tym moim blogu dzielę się wiedzą każdego dnia. Dodatkowo stworzyłam Dietetyczne Ebooki z niskim IG, które wprowadzają osoby będące na diecie w nowy wymiar stosowania zbilansowanych posiłków, przy jednoczesnym jedzeniu tego na co mają ochotę, a nie sztywnym trzymaniu się rozpiski z kartki.

Daleka jestem od nakazów i zakazów.

Sama nie byłabym w stanie jeść przez wiele dni tego co mi ktoś spisał w jadłospisie. Nie raz mam tak, że wstaję rano i mam ochotę na jajecznicę albo tost, a w inny dzień tylko przełknę słodkie śniadanie. Wiem, że nie jestem w tym osamotniona. Dlatego stworzyłam Dietetyczne Ebooki z niskim IG, które dają możliwość jednocześnie korzystania z rozpiski zbilansowanych dań na konkretną kaloryczność i jedzenia tego na co ma się ochotę w danej chwili. Zarówno dla osób z IO i PCOS, jak i dla ich całych rodzin. W moich Ebookach są normalne posiłki, które większość z nas jada na co dzień. Jednak to co ich wyróżnia, to to że są one odpowiednio przemyślane i zbilansowane.

Mając Dietetyczne Ebooki z niskim IG, możesz na każdy posiłek sama wybierać co zjesz. W zależności od tego ile masz czasu na przygotowanie jedzenia i jakie składniki masz w lodówce. Dodatkowo w Dietetycznych Ebookach z niskim IG masz podaną listę zamienników na wiele produktów spożywczych. Dzięki temu jeśli np. w przepisie jest awokado, a w domu akurat go nie masz, albo po prostu go nie lubisz, to na końcu Ebooka w liście masz podane ile awokado możesz zamienić na ile oliwek lub pistacji, i po takiej zamianie – co bardzo istotne, nadal zgadza Ci się kaloryczność i makroskładniki w daniu.

W taki sposób po pierwsze, komponujesz posiłek z tego co masz i lubisz.
Po drugie korzystając z podanych ilości zamienników, urozmaicasz swoją dietę o większą różnorodność produktową.
Po trzecie korzystając z tego samego przepisu, możesz tworzyć danie o zupełnie innym połączeniu smaków i mieć większe urozmaicenie swoich posiłków – bazując na tym samym przepisie.

Jeśli np. w sałatce zamienisz halloumi na camembert, awokado na oliwki, sałatę na rukolę i kurczaka na krewetki. To… wyjdzie Ci zupełnie nowa sałatka i nowe połączenie smaków. Oczywiście, jeśli przestrzegać chcesz kcal i makro – to ważne jest abyś zamiennik zastosowała w podanych w liście ilościach. Taka zamiana jest z korzyścią dla Ciebie i dla Twojego organizmu. Dodatkowym plusem jest to, że Tobie nie nudzą się dania na diecie. Stale jesz coś innego, ciekawego, a Twój organizm ma jeszcze więcej składników, więc nie popada w monotonię.

W tej liście zamienników, starałam się podać Ci również podmianki wege na szynkę i na mięso.

Poza tym, jeśli masz już kilka edycji moich Dietetycznych Ebooków z niskim IG (jest ich 10 do wyboru). To dania pomiędzy edycjami  w tej samej kaloryczności, też możesz łączyć w jednym dniu. Np. śniadanie z edycji 7, II śniadanie z edycji 8, obiad z edycji 3, kolacja z edycji 10. Pełna dowolność – po prostu wybierasz to co chcesz jeść.

Dietetyczne Ebooki z niskim IG

A jeśli nie masz czasu gotować, aż 4 różnych posiłków, każdego dnia?

To z Dietetycznymi Ebookami, też możesz łatwo sobie z tym poradzić. Obiady możesz szykować w większej ilości, tak aby mieć gotowe na 2 – 3 dni. A dania na kolacje możesz robić od razu podwójnie. Dzięki temu będziesz miała zbilansowany, odpowiedni posiłek na drugi dzień – na drugie śniadanie.

W Dietetycznych Ebookach z niskim IG, drugie śniadania mają taką samą kaloryczność i taki sam zestaw makroskładników jak kolacje. A śniadania taki sam jak obiady. W związku z tym, jak masz np. cały dzień w rozjazdach to możesz na obiad przygotować sobie kanapkę ze śniadania. Dzięki temu ułatwiasz sobie dzień, ale też nadal masz spokojną głowę, że jesz odpowiedni posiłek.

Dobową kaloryczność ebooka masz do wyboru podczas jego zakupu: 1600, 1700, 1900 i 2100 kcal. Rozkład makroskładników w ciągu doby i w posiłkach wygląda tak:

42% węglowodanów
23% białka
35 % tłuszczy

tym zawsze +/- 4%

Dla osób bardzo zabieganych, dla osób, które nie mają możliwości gotować i szykować posiłków – stworzyłam awaryjny ebook „Otwórz i jedz”. Bazuje on na gotowych produktach z dobrym składem, które możesz kupić w popularnych sklepach, jak Lidl, Biedronka, Stokrotka, Rossman itp.

Wyobraź sobie sytuację (a może taką miałaś nieraz). Przygotowałaś sobie dania do pracy i… zapomniałaś zabrać rano pudełek z lodówki. Mając ebook „Otwórz i jedz” idziesz do Żabki, albo innego najbliższego spożywczaka i kupujesz produkty. Otwierasz i jesz – ale dzięki daniom z ebooka, wiesz ile. Jaką porcję kabanosów, ile serka albo dobrego batonika powinnaś zjeść na jeden posiłek, żeby to był w miarę dobrze zbilansowany posiłek. Taki, który utrzyma Twój dzień w diecie i zdrowszych nawykach.

Masz ochotę działać z naszymi posiłkami i Ebookami?
Jeśli tak to zapraszam Cię do sklepu. Teraz kupisz 10 edycję Dietetycznego Ebooka z niskim IG w premierowej cenie.  Sprawdź. 

Jeśli chcesz jeszcze więcej dowiedzieć się o Dietetycznych Ebookach – sprawdź ten wpis. https://slodkie-fajne-ale-dietetyczne.pl/dietetyczne-ebooki-jak-zaczac-diete/