Jak zacząć odchudzanie?

Dieta odchudzająca, czy po prostu przejście na zdrowsze odżywianie, zazwyczaj kojarzy się z restrykcją, zakazami i nakazami. Jestem bardzo przeciwna takiemu podejściu. W takim razie, jak zacząć odchudzanie? Sama nie wytrzymałabym miesiąca, jedząc każdego dnia, to co akurat wymyśli mi i przykaże ktoś inny na konkretny dzień. Mam swoje smaki, mam różne zachcianki. Czasami wolę zjeść śniadanie na słodko czasami bardziej wytrawne. Dlatego często moim pacjentom polecam, naukę zdrowego odżywiania, a nie restrykcyjną rozpiskę posiłków.

Podczas odchudzania chodzi o to, aby jeść zdrowiej, aby jeść lepiej przygotowane posiłki i w odpowiednich ilościach. Dzięki temu czasami nawet jak masz gorszy dzień pod względem diety, to Twój organizm poradzi sobie z taką jednodniową rozpustą, ważne abyś już kolejne dni, znów jadła lepiej.

 

jak zacząć odchudzanie

Jeśli śledzisz mojego bloga, to myślę, że już poznałaś moje podejście do zdrowego odżywiania. Nie jestem dietetyczką, która łapie się wszystkich „ nowinek dietetycznych”. Wiem, że słuchając różnych dietetyków czy „specjalistów” od odżywiania można stwierdzić, że to zdrowe jedzenie to w sumie nie jedzenie. Jak zacząć odchudzanie, czy chociażby zdrowsze odżywianie skoro z różnych stron, różne informacje:

„Gluten zły”, „Nabiał zły”, „Mleko absolutnie”, „Najlepsza to dieta tłuszczowa”, „Przy odchudzaniu jedz dużo białka”, „Najlepsze śniadania białkowo-tłuszczowe”, „Idealnie jest jeść 3 posiłki w ciągu dnia”, „Lepiej jeść często, a mało”, „Jak chcesz schudnąć to po prostu mniej jedz”, „Unikaj laktozy, glutenu i najlepiej kupuj wszystko bio”, „Wprowadzaj koniecznie do diety superfood”, „Nie kupuj mięsa”, „Nie jedz makaronów”, „Pierogi na diecie? Wykluczone!”

I mogłabym tak jeszcze długo wymieniać. Jak miałabym to wszystko zastosować razem i nagle przejść na takie zalecenia, to też bym się załamała i nie ruszyła z niczym.

Dlaczego?

W natłoku obecnych informacji nie wiadomo w co wierzyć, komu wierzyć, więc niestety często wiele osób stwierdza, że w takim razie to nie ma sensu żadna zmiana. A to nie prawda!

Dla Twojego organizmu liczy się każda zmiana, nawet ta najmniejsza. Nawet jak zamiast drożdżówki (którą jadasz kilka razy w tygodniu) zjesz bułkę z dobrym dżemem. Nawet jak zamiast kolejnej monotonnej kanapki z wędliną i serem, skusisz się na kanapkę z pastą lub humusem. To są takie mikro zmiany, ale zmiany 🙂 Pamiętaj o tym.

Jak zacząć odchudzanie, jeśli:

nie udaje Ci się stosować idealnej diety, masz słomiany zapał, albo szybko po diecie wracasz do swoich dawnych nawyków? Odpuść. Ale odpuść tylko ten perfekcjonizm i profesjonalizm. I postaraj się na spokojnie, tyle ile możesz, bez wielkich restrykcji, małymi krokami wprowadzać zmiany. Efektów może i nie zobaczysz po miesiącu, ale do lata na pewno odkryjesz dużą metamorfozę. Zarówno w twoim wyglądzie jak  i w twoim sposobie robienia zakupów i w gotowaniu. Będzie to delikatna, powolna ale konkretna i długotrwała przemiana.

Fajnie brzmi, prawda?

No to nie odkładaj diety na kolejny poniedziałek, nie mów że po weekendzie, że po karnawale, że po ostatkach. Jak zacząć odchudzanie? PO PROSTU ZACZNIJ JUŻ. Nie czekaj i nie odkładaj na lepszy dzień, na lepszy moment. Chcesz zmian? To zacznij zmieniać stopniowo, nawet pojedyncze posiłki, ale zacznij! Dzisiaj zrób lepszą kolację, dzisiaj zjedz zdrowszą przekąską, dzisiaj wypij kilka szklanek wody więcej. I to już będzie właśnie ta lepsza, zdrowsza zmiana.

A jeśli potrzebujesz „kopniaka”, wsparcia w tych zmianach, inspiracji do zdrowszych posiłków, to proszę  bardzo. Mam dla Ciebie BEZPŁATNEGO gotowca. Pomoc na każdy dzień, albo chociaż na wybrane posiłki w ciągu dnia.

jak zacząć odchudzanie

Przygotowałam Ci MINI DIETETYCZNY EBOOK, dzięki któremu możesz powoli małymi krokami wprowadzać lepsze zmiany. Ten ebook stworzyłam,  z nadzieją że będzie on dla Ciebie wspaniałym, łatwym i przyjemnym startem w zdrowsze posiłki i zadbanie o swoje zdrowie. A po cichu liczę na to, że i Twoja rodzina chętnie będzie jadać dania z tego dietetycznego ebooka.

Chcesz pobrać bezpłatnie mini dietetyczny ebook?

Zapisz się poniżej do mojego newslettera, w mailu zwrotnym dostaniesz link i hasło do zalogowania się na stronę z darmowymi ebookami 🙂

Wysyłając swoje dane, wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie w celu wysyłki newslettera.