Sposoby, aby pić wodę

Przygotowałam dla Ciebie podpowiedzi i moje sposoby, aby pić wodę.

Dzisiaj bez zbędnego oszukiwania.

Pijesz wodę? Czystą wodę lub z cytryną albo pomarańczą – naturalnym owocem? Ile dziennie?

PAMIĘTAJ „WODA SMAKOWA” to nie WODA tylko NAPÓJ. Przeczytaj.

 

Wiadomo lato sprzyja większym ilościom, a w zimie? Za oknem śnieg, mróz, minusowe temperatury… Nie chce się sięgnąć za bardzo po wodę i mówię tu też o sobie…

Wszystkim pacjentom tłumaczę jak ważne jest picie wody ok. 30ml/ 1kg masy ciała, dla niektórych wychodzi to ok. 1,5l czasami 2l a u innych nawet ok. 2,5l.

Samej mi jest czasami ciężko tego dokonać. Lubię kawę, ciepłą, aromatyczną herbatę z goździkami i pomarańczą, a wodę też lubię, ale jak ktoś ( w domyśle Mój Dario) przyniesie  mi i jeszcze poczeka aż wypiję… tak taka czasami jestem.

Jak już wdrożę się przez kilka dni w picie to potem jest łatwiej i już sama pamiętam, ale jak wypadnę z tego rytmu to kiepsko jest.

A jak u Ciebie?

Na każdego działają inne sposoby, aby pić wodę. Na początek rozpoczęcia związku z wodą polecam Ci kilka. Wybierz wersję adekwatną dla siebie 🙂

sposoby, aby pić wodę

Oto moje sposoby, aby pić wodę:

  1. Aplikacja – możesz ściągnąć na swój telefon aplikację, która będzie Ci przypominać o odpowiednim nawodnieniu przez cały dzień
  2. Budzik w telefonie co 15 minut – samodzielnie ustal sobie czas i częstotliwość przypomnienia. Za każdym razem jak zadzwoni budzik wypij odpowiednią ilość wody (3 łyki, czy 1/3 szklanki)
  3. Opisany dzbanek – jeśli masz możliwość w pracy lub w domu opisz sobie swój dzbanek wody, który przypominać Ci będzie, do której godziny ile masz wypić wody, aby wyrobić swoją dobową normę
  4. Mała butelka wody w torebce – zawsze miej ze sobą butelkę wody. W samochodzie, w autobusie, w kolejce w sklepie sięgnij po nią i wypij kilka łyków.
  5. Jak robisz sobie kawę, nalej w tym samym czasie szklankę wody, postaw obok siebie i wypij razem (w trakcie picia kawy, przed lub po)
  6. Zaczynając szykować sobie posiłek wypij znów przynajmniej pół szklanki wody – przed każdym posiłkiem
  7. Dzień zaczynaj zawsze od lekko ciepłej wody z cytryną
  8. Stawiaj szklanki lub dzbanki wody przy swoim stanowisku pracy, ile razy na nią spojrzysz, wypij kilka łyków. JEŚLI CI SIĘ SKOŃCZY WODA TO OD RAZU IDZ I JĄ NAPEŁNIJ. Niech nie stoi pusta.
  9. Użyj kolorowych karteczek, przyczep je w miejscach w których dość często jesteś (u mnie w domu to biuro, kuchnia i duży pokój) i zapisz na nich przypomnienie o wodze. Jak na nie spojrzysz to nie zwlekaj tylko od razu idź po szklankę z wodą.
Jak widzisz pomysłów jest mnóstwo, pytanie tylko czy naprawdę chcesz się nauczyć i zadbać lepiej o to swoje nawodnienie. Czy znów będziesz tylko wspominać, że za mało pijesz, ale i tak nie zaczniesz tego zmieniać.

To co działamy razem? Wybierz z powyższej listy to co pasuje Ci najlepiej i… zaczynamy razem. Ja też muszę zacząć pić więcej wody 😉 Jestem ciekawa, która przypominajka jest dla Ciebie najlepsza. Czekam na Twoją odpowiedź i zróbmy to razem.

sposoby, aby pić wodę

P.S. A może Ty masz swoje sprawdzone sposoby, aby pić wodę, inne niż te moje? To podziel się, jestem bardzo ciekawa co jeszcze się sprawdza.