Jak zmotywować się do odchudzania i ćwiczeń

Strasznie nie lubię tej całej afery jaka wynika po Nowym Roku. Wszędzie słychać o noworocznych postanowieniach założeniach, celach itd. Wielkie plany, ustalenia, a po dwóch tygodniach euforia spada. Okazuje się, że szara rzeczywistość dopada i wielkie zmiany okazują się być tylko kilkudniowym wyskokiem. W związku z tym kiedy i jak zmotywować się do odchudzania i ćwiczeń?

Jak zmotywować się do odchudzania i ćwiczeń

Dla mnie nigdy Nowy Rok nie był momentem do spisywania i tworzenia list postanowień. Może dlatego, że zawsze słyszałam tylko o ich chwilowych realizacjach. Wychodzę z założenia, że każdy ma swój czas i swoje tempo zmian. Trzeba, więc iść swoją drogą, a nie rzucać się za tłumem.

Absolutnie nie chce krytykować noworocznego czasu, bo jeśli taki symboliczny znak Cię motywuje do ruszenia na przód i walki o siebie – to super. Chodzi mi tylko o to, aby była to przemyślana i naprawdę realna zmiana. Nie dlatego, że od nowego roku każdy zaczyna stosować zdrowa dietę, każdy zaczyna ćwiczyć. Tylko dlatego, że to Ty chcesz do wiosny zobaczyć swoją przemianę i uwierzyć, że potrafisz i że Tobie też się może udać. Dlatego to Ty wybierz swój czas, drogę i ustal jak zmotywujesz się do odchudzania i ćwiczeń. A może nie potrzebujesz redukować wagi, tylko chcesz zacząć wreszcie zdrowo jeść, albo ruszyć się zza biurka?

Ja osobiście nie mam problemu, ze zdrowym odżywianiem. To raczej oczywiste 😉 Jakim byłabym dietetykiem, jeśli mówiłabym o regularności i stosowaniu jak najmniej przetworzonych dań, a sama kupowałabym drożdżówki w osiedlowym sklepiku i na obiad robiła sosy z torebki… Staram się na co dzień jeść posiłki o konkretnych, swoich godzinach. Wszystkie dania sama szykuję i przygotowuję, teraz korzystam z zestawów Zdrowej Diety Niskim Kosztem, które dla Was przygotowuję.

Spisuje je tak, aby naprawdę stosowanie tych zestawów było łatwe , ekonomiczne i szybkie w przygotowaniu, bo sama nie mam zbyt dużo czasu na codzienne długie gotowanie posiłków.

PAMIĘTAJ: Jeśli Tobie trudność sprawia gotowanie w domu, szykowanie codzienne posiłków i jeszcze pamiętanie, żeby zjeść je o czasie to zacznij od małych kroków. Pierwsze dwa tygodnie, daj sobie na unormowanie godzin posiłków, ustal sobie konkretny czas na każdy posiłek. Potem zacznij zmieniać jedno danie np. obiady. Po pomysły na te dania zajrzyj TU. I dzięki temu stopniowo zmienisz swoje nawyki na lepsze.

Wybór należy do Ciebie, możesz od razu dokonać wielkiej zmiany lub dążyć do niej stopniowo i każdego tygodnia cieszyć się ze swoich nowych osiągnięć. Ważne, żebyś zbyt szybko się nie zniechęciła, czyli nie obciążaj się mocno na starcie.

Nie jestem jednak ideałem, nie myśl sobie. Jestem normalnym człowiekiem, który ma swoje słabości, mianowicie: ciężko mi się zmobilizować do aktywności fizycznej. Wiem, że powinnam, ale zawsze wymówka się znajdzie. Raz w tygodniu zrobię sobie dłuższy spacer, albo trochę poruszam się przed telewizorem, a czasami i tego nie. Jednak już sobie obiecuję, obiecuję i mam zamiar zacząć wreszcie działać. Nie mówić, że od jutra, a potem narzekać, że znów miesiąc uciekł.

Jak zmotywować się do odchudzania i cwiczen

PAMIĘTAJ: Ćwiczenia to nie tylko zajęcia na siłowni i aerobic. Musisz znaleźć odpowiednią aktywność dla siebie. To mogą być długie spacery, szybkie marsze, basen lub rowerek stacjonarny. Dla Ciebie to mogą być po prostu ćwiczenia rozciągające na dywanie lub 20minut rozgrzewki. Każda z nas jest inna i ma inne potrzeby. NIE PORÓWNUJ SIĘ Z KOLEŻANKĄ ustal co jest dobre dla ciebie i jaki cel TY chcesz osiągnąć. NIC  NIE RÓB, PONAD SWOJE MOŻLIWOŚCI, bo tylko szybko się zniechęcisz.

Jeśli też brakuje Ci motywacji, ruszenia z miejsca to zapraszam do działania ze mną. Stworzyłam nam specjalnie MOTYWATOR DO ZMIANY NA LEPSZE, czyli idealną tabelkę na kontrolę własnych postanowień. Regularność posiłków, prawidłowe nawodnienie, ruch i dobry nastrój. Zapraszam pobierz ją TU. Wydrukuj, zawieś na lodówce, piekarniku, nad łóżkiem lub biurkiem. Tam gdzie spędzasz najwięcej czasu i uzupełniaj ją każdego dnia. Zapraszam Cię też na Facbook’a, na moją grupę ZDROWA DIETA NISKIM KOSZTEM, będziemy się tam wspierać w kwestiach zdrowych posiłków, jak zrobić smaczne, wartościowe danie z tego co akurat masz w domu.

A dodatkowo zapamiętaj ten cytat Paulo Coelho, z “Alchemik”: (czytałaś tę książkę? Szczerze polecam!)

 Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć.

W związku z tym nie poddawaj się, bo jesteś na świetnej drodze do osiągnięcia swojego celu!