Szybki zdrowy deser bounty

Zadzwoniła koleżanka: „Mamy ochotę na coś słodkiego – niedługo będziemy”.             zdrowy deser bounty Ja trochę zdezorientowana, ale cóż miałam zrobić. Trzeba było przyszykować coś słodkiego, fajnego i oczywiście zdrowego. Zobaczyłam co mam w szafkach i z inwencji twórczej powstał szybki zdrowy deser Bounty. Przyznasz wygląda nieziemsko 😉

Dziewczyny były zachwycone 😉 Idealny na krótkie posiedzenie przy kawce. Przepis od razu podaję poniżej, bo myślę, że w awaryjnej sytuacji też Ci się przyda. Zresztą taki smakołyk możesz przyszykować na weekendowe posiedzenie lub po prostu jak masz ochotę na „coś dobrego”. Takim deserem zadziwisz każdego, nawet mocno wymagającego gościa 😉 Nie potrzebujesz wymyślnych produktów, żeby stworzyć wytworny zdrowy deser Bounty.

Jeśli chcesz zrobić szybko, zdrowy deser Bounty potrzebujesz:

100g sera twarogowego

250g mascarpone

100g wiórek kokosowych

2 łyżki cukru waniliowego

200ml mleczka kokosowego (tutaj znajdziesz przepis na DOMOWE MLECZKO KOKOSOWE)

60g pokrojonych suszonych daktyli

60g rodzynek (możesz dodać też inne bakalie jakie lubisz)

                Polewa:

                50g czekolady gorzkiej

                100ml mleka

  Tutaj obejrzysz szybką instrukcję wykonania deseru Bounty.

Przepis na Thermomix: ser, mascarpone, wiórki i cukier waniliowy zmiksuj 30s/Obr. 7 Następnie dodaj mleczko kokosowe i wymieszaj 20s/Obr.5  W szklaneczki/pucharki włóż łyżkę wymieszanych bakalii, następnie dodaj masę, potem znów bakalie i masa. Na koniec polej rozpuszczoną czekoladą (czekoladę włóż do garnka dolej mleko -100ml i mieszaj do rozpuszczenia)

Przepis tradycyjny: ser, mascarpone, wiórki i cukier waniliowy zmiksuj. Następnie dodaj mleczko kokosowe i wymieszaj mikserem na jednolitą masę. W szklaneczki/pucharki włóż łyżkę wymieszanych bakalii, następnie dodaj masę, potem znów bakalie i masa. Na koniec polej rozpuszczoną czekoladą (czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej; włóż do garnka dolej mleko -100ml i mieszaj do rozpuszczenia)

zdrowy deser bounty

WAŻNE: Deser nie zawiera cukru, ale jest dość kaloryczny. Podany przepis jest na 6 porcji, każda to ok. 420kcal. Dla osób, które zwracają uwagę na wartość energetyczną, proponuję zamienić mascarpone na jogurt naturalny 2%. Smak będzie trochę inny, ale kaloryczność zmniejszy się do 300kcal na porcję.

zdrowy deser bounty                         zdrowy deser bounty                      zdrowy deser bounty