Zjeść coś słodkiego

Jestem dietetykiem, który raczej nie jada komercyjnych słodyczy. Ale jestem człowiekiem, który lubi zjeść coś słodkiego. Kiedyś uwielbiałam stoiska ze słodyczami i zjedzenie całej „milki” na raz, czy pięterka „ptasiego mleczka” nie było dla mnie, żadnym problemem.

Obecnie nie jem słodyczy i „ptasie mleczko” nie robi na mnie wrażenia (zbyt mocno).Jeśli jednak czasami się skuszę na jedno, to potem jakoś tak łatwo sięgam po kolejne i kolejne. Myślę, że nadal śmiało mogłam być zjeść pół opakowania, ale mam świadomość, że nie powinnam.

To, że nie jem słodyczy nie oznacza, że ich nie lubię. Odzwyczaiłam się od nich i to bardzo, ale wystarczy, że przez dwa dni pod rząd zdarzy mi się zjeść coś słodkiego w gościach i potem już coraz łatwiej mi przychodzi podjadanie.

zjeść coś słodkiego

Dlaczego jednak nie robię tego regularnie?

Po prostu ograniczam się. Mam świadomość, że nie jest to nic zdrowego i wartościowego.  Wręcz przeciwnie wiem, że to niebezpieczny dla naszego zdrowia olej palmowy i syrop glukozowy, czy glukozowo – fruktozowy. Do tego duże dawki cukru i wzmacniaczy smaku. Jak już coś takiego jem, to jem to świadomie. Jednak świadomie też przestaję jeść. Nawet jak coś mi bardzo smakuje, staram się zachować umiar i zdrowy rozsądek.

I chociaż teoretycznie miałabym ochotę zjeść coś słodkiego w jeszcze większej ilości, to po prostu przestaję. Dlatego, że wiem, że to byłoby już stanowczo za dużo.

Czasami słyszę od różnych osób, stwierdzenie: „ jejku i tak cały czas trzeba się ograniczać i kontrolować”? Odpowiedź brzmi „tak”. Tylko jeśli zmienisz swoje podejście i nastawienie do posiłków. Zaczniesz naprawdę dbać o swoje zdrowie, to po prostu będzie dla Ciebie norma. Nic nadzwyczajnego. To będzie Twoim stylem odżywiania i chociaż czasami pozwolisz sobie na odstępstwo, to zrobisz to świadomie. Potem szybko wrócisz po tym do swoich stałych, zdrowych przyzwyczajeń. Na tym polega ta zdrowa zmiana.

A po więcej wiadomości i nowinek żywieniowych zapraszam Cię na moje media społecznościowe: FACEBOOK i INSTAGRAM.