Jak wytrzymać na diecie

Jestem dietetykiem, który nie lubi słowa DIETA. Sama nie wiem jak wytrzymać na diecie, która jest monotonna, albo podczas której miałabym nakazane, że rano mam zjeść jajecznicę, a na obiad np. gulasz. A ja akurat w danym dniu miałabym ochotę na twarożek, a na obiad na leczo.

Z tego powodu przestałam też przepisywać takie diety moim pacjentom, bo nie widziałam sensu w tym, że muszą oni przystosowywać się do konkretnych posiłków. A to tylko dlatego, że ja dietę (tak jak każdy dietetyk), rozpisywałam, aby zgadzał się bilans posiłków w ciągu dnia. W związku z tym mógł sobie pacjent wymieniać dni i jeść w różnej kolejności, ale od rana do wieczora takie dania jakie akurat były zapisane.

Jeśli korzystałaś kiedyś z diety indywidualnej to na pewno wiesz o czym mówię. Pewnie też się zastanawiałaś wtedy jak wytrzymać  na diecie dłuższy czas.

jak wytrzymać na diecie

Dlatego jak wymyśliłam dietetyczne ebooki, to poczułam jakbym odkryła coś wyjątkowego i wspaniałego, bo dzięki nim, już żadna z Was nie jest zmuszona do jedzenia konkretnego dania na konkretny posiłek. Korzystając z dietetycznych ebooków już nie musisz sobie odpowiadać na pytanie jak wytrzymać na diecie, bo tutaj po prostu jesz co chcesz.

Obecnie jest 6 edycji do wyboru. Każda z nich zawiera zupełnie inne posiłki, więc masz ponad 40 propozycji dań na każdy posiłek w ciągu dnia. (ponad 40 śniadań, 40 obiadów, 40 kolacji itd.) Dodatkowo, w każdym ebooku masz listę zamienników na wiele produktów spożywczych. Dzięki niej tym bardziej nie zastanawiasz się jak wytrzymać na diecie, tylko myślisz nad tym na co masz dzisiaj ochotę. I co zjesz z apetytem .

Dzięki takiej formie diety, wiem że każda z Was korzystając z tego samego ebooka, tak naprawdę może mieć zupełnie inne posiłki, a co za tym idzie inną dietę każdego dnia. Zgodną ze swoimi smakami, oczekiwaniami i możliwościami finansowymi.

Jak to możliwe?

Pokażę Ci to na przykładzie najnowszego dietetycznego ebooka z niskim IG. Znajdziesz w nim takie posiłki:

jadłospis na redukcję wagi

I teraz pytanie jak wytrzymać na diecie, ale stosując dietetyczne ebooki, zmienia zupełnie podejście do słowa dieta.

Dlaczego?

Dietetyczne ebooki, to dieta  bez diety. Zobacz jak to możliwe.

Ty np. wybierasz sobie na śniadanie tosty francuskie, na II śniadanie chłodnik, na obiad zupę porową, a na kolację nugettsy.

Inna osoba, mająca ten sam ebook, wybiera sobie na śniadanie sałatkę caprese (mozzarellę z pomidorami). Na drugie śniadanie leczo. Na obiad tartę z boćwinką, a na kolację ponownie zje leczo, bo zrobiła od razu podwójną porcję, żeby spędzić mniej czasu w kuchni na gotowaniu. Taką opcję też masz w ebooku, żeby ograniczyć czas spędzany na gotowaniu.

Kolejna osoba, może zrobić sobie tosty francuskie, ale zamieni sobie skyr (na inny produkt z listy zamienników, a maliny i borówki zastąpi truskawkami i już ma zupełnie inne śniadanie, niż Ty 😉 Chociaż z tego samego przepisu i również będzie jej się zgadzać idealnie kaloryczność i co najważniejsze makroskładniki. A już kolejne posiłki zje zupełnie inne od Ciebie. Np. na drugie śniadanie zupę z cukinii. A na obiad zrobi grilla z rodziną i zje szaszłyki. Kolacje wybierze jeszcze inną z 5 edycji ebooka. Ponieważ dania pomiędzy edycjami też możesz sobie zamieniać.

Dlatego tak jak widzisz, niby jedna dieta, jeden ebook, a możliwości posiłków z nim cała masa na wiele dni. Dzięki temu, nawet korzystając z jednej edycji ebooka, pomysłów na przeróżne dania i dietę masz na co najmniej miesiąc.

Tak taniej i z takimi wielkimi możliwościami diety indywidualnej nie dostaniesz  u dietetyka.

Dlatego stosując dietetyczne ebooki, nie musisz zastanawiać się jak wytrzymać na diecie. Po to je stworzyłam w takiej formie, żebyś korzystając z nich miała radość jedzenia i gotowania. A przy tym stosując się do wskazówek i zaleceń, mogła być pewna, że masz dobrze zbilansowana dietę zarówno pod względem kalorii jak i makroskładników.

Jeszcze więcej informacji na temat dietetycznych ebooków znajdziesz w nagraniu mojego live’a – TUTAJ na FB. Jest w nim wiele odpowiedzi na często pojawiające się pytania, dotyczących właśnie takiej formy diety.

Jeśli chcesz jeszcze więcej poczytać na temat dietetycznych ebooków, to zajrzyj TUTAJ. W tym wpisie odpowiadam na najczęściej pojawiające się pytania

A jeśli zastanawiasz się nad ekonomicznością takiej diety, to tutaj wszystko Ci dokładnie opisałam.

dietetyczny ebook